داوری و بررسی مقاله چقدر زمان می برد؟
دی ۲۷, ۱۳۹۴
Corresponding Author
نویسندگان مقاله
بهمن ۲۴, ۱۳۹۴
نمایش همه

مقاله ISI و ارزش نمایه ISI

ارزش مقاله ISI  و نمایه ISI

اینکه مقاله ای را در ژورنال نمایه  ISI و یا به عبارتی مجلات  دارای نمایه ISI به چاپ برسانیم، و به اصطلاح دارای مقاله ISI میشویم، در هر جایگاهی، باعث کسب امتیازاتی بسیار ارزشمندی برای سوابق تحصیلی، پژوهشی، آکادمیک و کاری می شود.

از امتیازاتی که می توان نام برد:

در جایگاه استادی؛ با داشتن مقاله با نمایه  ISI می توانید در یک زمینه پژوهشی و موضوع خاص علمی به عنوان یک فرد حرفه ای و متخصص شناخته می شوید که این خود، پیوستن به بنیاد ملی نخبگان را برایتان ممکن می سازد و در بخش استخدامی دانشگاه، علاوه بر اینکه مرتبه علمی_پژوهشی تان بالا می رود، حقوق و مزایای شغلی تان هم به همان میزان بیشتر خواهد شد.

از طرف دیگر دانشجویان و محققان علاقه مند به پژوهش علمی، می توانند با چاپ مقاله خود در مجله های داری نمایه ISI، پذیرش بی دردسرتری را در مقطع بعدی خود یعنی مقطع دکتری کسب کنید و حتی از دانشگاه های بسیار معتبر بین المللی شرایط خوبی برای ادامه تحصیل کسب کنید. همچنین در سازمان های خصوصی و دولتی در سمت های عالی استخدام شوید. اگر برای پیوستن به هییت علمی دانشگاه و مراکز پژوهشی_تحقیقی کاندید هستید، آن را کسب خواهید کرد.

علاوه بر موارد ذکر شده مواردی نیز موجود است که برای اساتید و دانشجویان مشترک است. این عزیزان با کسب مقاله دارای نمایه ISI در موضوع مورد پژوهش در مقاله خود در واقع مورد مطالعه خود را؛ نظریه و زمینه تحقیق و نتایج به دست آمده از مقاله را به نام خود ثبت دایمی کند. در نهایت بی شک با حس افتخار و اعتماد به نفسی که به پژوهشگر بعد از ثبت مقاله در ژورنال های دارای نمایه ISI به دست می آورد، در آینده نیز موفقیت های بزرگتری را رقم خواهد زد.

دریافت اکسپت مقاله از ژورنال های معتبر  دارای ارزش و اهمیت بالایی در نشان دادن وجه ی علمی فرد محقق میباشد. به خصوص ژورنال های دارای نمایه ISI که روند داوری سختی دارند و برای اکسپت مقاله جهت چاپ در ژورنال، مقاله را به دقت ارزیابی و مورد ریزبینی قرار میدهند و در چاپ مطالب علمی وسواس به خرج میدهند و معمولا مجلاتی با نمایه ISI هستند که به صورت تخصصی در حوزه ای علمی اقدام به جذب مقاله میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *