تحقیق چیست
تحقیق و پژوهش چیست
آبان ۲۷, ۱۳۹۲
اهمیت انتشار مقاله علمی چیست؟
آذر ۱, ۱۳۹۲
نمایش همه

مقاله ISI چیست؟

مقاله isi چیست؟

مقاله isi چیست؟

مقاله چیست؟مقاله ISI چیست؟ در حقیقت گزارش پژوهش است که برای تسریع اطلاع رسانی به صورت خلاصه ولی همراه با جزئیات نگارش می شود.

برخی از افراد سوال میکنند: مقاله ISI چیست؟ مقاله ها دارای انواع متعددی هستند که مهمترین آنها مقاله ISI پژوهشی است. مقاله ISI مقاله ای است که در مجلات دارای ایندکس ای اس ای چاپ شود. اجزای یک مقاله پژوهشی عبارتند از:

عنوان title

نویسندگان authors

چکیده abstract

کلیدواژه ها key words

مقدمه introduction

مواد و روش ها  method

نتایج results

بحث و نتیجه گیری discussion and conclusion

قدررانی acknowledgement

منابع references

جداول و تصویرها tables and figures

پیوست appendix

مقالات مروری سیستماتیک- متاآنالیز

در مرور سنتی ، نظر شخص مرور کننده بسیار تعیین کننده است. وی معمولا مقالاتی را برای مرور انتخاب می کند که نظر او را حمایت می کنند و معمولا مسائل مهمی مثل حجم نمونه، مقدار شاخص اثر، و نوع مطالعه و … را در نظر نمی گیرد. در مرور سیستماتیک برخلاف نظر سنتی کلیه مراحل مرور از مرحله جستجو در اینترنت تا نتیجه گیری و معیارهای انتخاب و یا عدم انتخاب هر مقاله به طور شفاف ذکر می شود. در برخی مرورهای سیستماتیک شاخص های اثر ارائه شده توسط مقالات به کار رفته در مرور سیستماتیک، توسط روش های آماری با یکدیگر ترکیب شده و یک مقدار کلی با توجه به تمام مقالات محاسبه می شود. به این آنالیز آماری در اصطلاح متاآنالیز گفته می شود.

اهمیت انتشار علمی مقاله ISI  چیست؟

در ابتدا بهتر است توضیحاتی را در مورد ارزشمندی داشتن مقاله ISI یا پابمد خدمت شما دوستان عزیز ذکر کنم. تا زمانی که یافته های حاصل از یک پژوهش انتشار نیابد هنوز فرایند تحقیق تکمیل نشده است. داشتن مقاله پژوهشی علاوه بر اینکه سندی است از انجام کار تحقیقاتی شما، سبب انتشار یافته های مطالعه شما می شود. بسیاری از دانشجویان برای فارغ التحصیلی، پذیرش گرفتن از دانشگاه های خارجی، به دنبال نوشتن و انتشار مقاله ISI و پابمد هستند. همچنین اساتید و محققان نیز با داشتن چنین مقالاتی می توانند ارتقای شغلی پیدا کنند.

آیا می دانید داوران مجلات معتبر  ISI و Pubmed به دنبال انتشار چگونه مقالاتی هستند؟

ادیتورها و داوران به دنبال انتشار یافته هایی هستند که نتایجی جدید را به دنیای علم اضافه کند و برای خوانندگان مجله جذاب باشد. مقالاتی که موضوع تکراری دارند در همان نگاه اول توسط ادیتورها رد می شوند. بنابراین پیشنهاد می کنیم قبل از شروع تحقیق نسبت به انتخاب موضوعی جالب و جدید اطمینان حاصل کنید. این کار با جستجویی دقیق در پایگاه های علمی معتبر امکان پذیر است. (نظیر Science direct ، Pubmed و…)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *