مجلات جعلی یا مجلات تقلبی- Hijacked Journals or fake journals
آذر ۲۱, ۱۳۹۳
ژورنال های جعلی تقلبی
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۴
نمایش همه

لیست مجلات ISI از نوع (Web of Science (WOS یا JCR

مجله مهندسی-ایمپکت0.2

مجله مهندسی-ایمپکت0.2

لیست مجلات ISI، از نوع (Web of Science (WOS یا JCR

دوستان عزیز در این بخش می توانید لیست  مجلات ISI JCR ،ISI یا WOS  جی سی آر  را از لینک موجود در انتهای این صفحه دانلود نمایید. این لیست منتشر شده از طرف ISI (تامسون رویترز) می باشد.

این لیست مجلات ISI همان نشریات ایمپکت دار است که تحت عنوان ISI Web of Science  نیز عنوان میشود:

تامسون روییترز دارای لیست های دیگری هم هست که عناوین دیگری دارند. در این لیست البته مجلاتی با ایمپکت های متفاوت وجود دارند. البته برخی از ژورنال های این لیست بدون ایمپکت هستند و به عبارتی وقتی ژورنالی به تازگی وارد این لیست میشود و نمایه JCR یا همان WOS را دریافت میکند بعد از مدتی انتشار تعداد مشخصی شماره ایشو یا تعداد دوره های چاپ به آن ژورنال ایمپکت تعلق میگیرد.

چند نکته بسیار مهم در خصوص چاپ مقاله در لیست مجلات WOS:

 1. این مجلات دارای کیفیت علمی بسیار بالایی هستند و به دنبال چاپ مقالات علمی و ارزشمند در مجله شان میباشند که فاقد ایرادات نگارشی و متودولوژی باشند پس حتما به کیفیت ترجمه مقاله تان نهایت دقت را داشته باشید. هر چقدر ترجمه شما فنی تر، روان تر و جذاب تر باشد احتمال پذیرش مقاله شما در این مجله ها بیشتر میشود.

 2. متودولوژی مورد استفاده تان در این مقالات باید ایرادی نداشته باشد لذا در مورد آن خوب تحقیق کنید.

 3. رفرنس هایتان باید بر اساس فرمت مجله نوشته شود. یکی از دو روش مرسوم  رفرنس نویسی که مجلات معتبر آن را از شما میخواهند ونکوور و هاروارد است. که توسط نرم افزار اندنوت میتوانید رفرنس های خود را مرتب و بر اساس فرمت مجله تدوین کنید.

 4. در مورد عنوان مقاله تان بسیار دقت کنید.

 5. اهمییت پلاجیاریزم یا سرقت ادبی: به هر حال برای نوشتن مقاله باید از منابع مختلف استفاده کرد ولی اصولا نمیتوانیم متن یا قسمتی از متن مقاله هایی را که به عنوان رفرنس استفاده میکنیم را در مقاله خودمان عینا کپی کنیم. این کپی کردن ممکنه کار دستمون بده و مقاله رو ریجکت کنن. پس قبل از ارسال مقاله مقاله حتما مقاله رو مورد ارزیابی پلاجیاریزم قرار بدید. دراین خصوص به طور مفصل میتونید این مطلب رو مطالعه بفرمائید: پلاجیاریزم (Plagiarism) یا سرقت ادبی

نویسندگان مقالات برای چاپ مقاله ISI در این لیست  مجلات ISI WOS باید در نظر داشته باشند که برای پذیرش و چاپ مقاله در این تیپ ژورنال ها مقاله شان مورد ارزیابی دقیق ریویوئر های مجلات قرار خواهد گرفت و امکان fast reject مقاله هایی که حداقل های لازم برای جلب نظر reviewer را ندارند خیلی محتمل میباشد. لذا سعی کنید حتما قبل از ارسال مقاله به این ژورنال ها از خدمات مشاوره ای موسسه اکسپت پیپر برای ارزیابی مقاله ISI خود استفاده نمائید. همچنین دیگر مورد مهم در این مجلات نحوه ترجمه میباشد. در صورتی که ترجمه شما ضعیف و به لحاظ گرامری دارای مشکلاتی باشد نیز این مجلات مقاله شما را reject میکنند. دلیل اصلی این موارد برای کسب امتیاز بیشتر شان در ایمپکت فاکتور  میباشد. همانطور که می دانید این مجلات در این لیست ISI ضریب تاثیر یا همان ایمپکت دریافت میکنند که هر ژورنالی تلاش میکند این ضریب تاثیر را با قرار دادن و انتشار مقاله ISI بهتری رشد دهد.

پژوهشگران و محققانی که دارای مقاله ISI هستند و یا قصد دریافت اکسپت مقاله از لیست مجلات WOS را دارند میتوانند این لیست را دانلود و بررسی کنند.

مطمئن باشید ما عاشق پرسش های شما هستیم و همواره برای پاسخ به سوالات شما فرصت داریم.

دانلود لیست مجلات WOS یا JCR

 

6 دیدگاه ها

 1. مسلم موسویان گفت:

  سلام .
  ممنون میشم اگه اعتبار این دو مجله را برای من مشخص کنین
  Biosciences Biotechnology Research Asia
  ISSN: 0973-1245
  Acta Universitatis Agriculturae et Silviculturae Mendelianae Brunensis
  ISSN:1211-8516

 2. ahmad گفت:

  سلام .
  ممنون میشم اگه اعتبار این دو مجله را برای من مشخص کنین
  The Journal of Nonlinear Science and Applications(JNSA)
  ISSN: 2008-1898
  Journal of Mathematics and Computer Science (JMCS)
  ISSN:2008-949x
  ببخشید سوال دیگری هم داشتم آیا همه ژورنالهای جستجو شده در قسمت مستر ژورنال لیست سایت تامسون دارای اعتبار است؟
  با تشکر

 3. فهیمه خدادادی گفت:

  با سلام و احترام
  ایا ژورنال Italian Journal of Engineering Geology and Environment ، ای اس ای و معتبر است ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *