رشد روزافزون درخواست ثبت مقاله ISI
دی ۳, ۱۳۹۴
مقاله ISI (قسمت دوم)
دی ۱۱, ۱۳۹۴
نمایش همه

مقاله ISI (قسمت اول)

دراین متن میخواهم شما را با ۱۰ فن تاثیر گذار در نگارش پژوهش تان که باعث می شوند در روند اکسپت مقاله ISI خود در مجلات ISI سریع تر پیش روید و امتیاز کیفیت مقاله شما درخور ISI را نام ببرم.

۱٫ عنوان مقاله ISI: مهم‌ترین عبارت یک مقاله ISI، عنوان است. تا آنجا که خواننده مقاله‌ اگر مهم بودن نوشته‌ای را ازعنوان آن درنیابد ممکن است به خواندن آن ادامه نخواهد داد. برای این مهم ازانتخاب عنوان‌های طولانی برای مقاله دوری کنید، چون با اینکه این عنوان های طولانی برای مقاله نشان دهنده اطلاعات بالاتر و بیشتری هستند ولی توجه تعداد کمی از خوانندگان را به مقاله جذب می‌کنند، تا جایی که ممکن است بکر و نوین بودن موضوع پژوهش و مقاله خود را در عنوان مقاله  بیان کنید. درنهایت اینکه تلاش کنید خود را به جای خواننده مقاله قرار دهید.

 ۲٫ اولین رسالت یک مقاله ISI پسندیده رساندن اخبار و نتایج مقاله و پژوهش به خوانندگان عمومی و دانشمندان است به طوریکه آنها را نسبت به ارزشمند و نوین بودن مقاله و تحقیق انجام شده متقاعد کند. پس بهتر است برای دستیابی به موفقیت بیشتر هرچه بیشتر در آغاز به نتایج حاصل از مقاله اندیشید.

ادیتورها و داوران مجلات با مقاله ISI  و حتی دنبال کنندگان مجلات حرفه ای، به دنبال  حواشی و اضافات ومباحث طولانی درباره موضوع مقاله نیستند. از نظر بسیاری از دانشمندان و ادیتورها و داوران مجلات با مقالهISI  نتایج، پیام ها و خروجی عینی مقاله از تمام جنبه های دیگر آن مهم تر است!

۳٫ اهمیت روان بودن، فن بیان و شیوایی درخور مقاله علمی را فراموش نکنید!  این جزو  مواردی است که به هیچ عنوان از چشم داوران مجلات با مقاله ISI دور نمی ماند به همین دلیل بهتر است برای ترجمه مقاله تان به زبان انگلیسی جهت چاپ در مجلات دارای ISI ابتدا متن فارسی آن تا جای ممکن تبدیل به مقاله ای با نگارش پر توان کنید و سپس توسط متخصصین ترجمه علمی هر رشته، به زبان انگلیسی درآورده شود تا از احتمال ریجکت شدن مقاله ISI شما توسط داوران مجلات دارای ایندکس ISI کاسته شود.

 ۴٫ حتماً جزییات را به طور تخصصی برای قسمت روش ها و مواد مقاله درنظر بگیرید. این شفافیت باید تا جایی باشد که هم محققان دیگر نیز بتوانند آن را انجام دهند، هم برای خواننده و پذیرندگان مقاله شما جهت ISI، درک صحیح روش انجام مطالعه شما روان و واضح باشد.

 ۵٫ مطالبی که قرار نیست در قسمت بحث مقاله مطرح شود بهتر است از قسمت نتایج مقاله نیزحذف شود. داوران و خوانندگان مقاله ترجیح می دهند اطلاعات تخصصی بیان شده در هر مقاله را در جایگاه ویژه خود به راحتی بیابند درواقع جابجایی‌های زیادی در جایگاه‌های بیان اطلاعات باعث می شود در زمان ارزیابی و تفسیرسردرگم شوند و مقاله شما امتیاز لازم جهت کسب ISI را دریافت ننماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *