ژورنال های جعلی تقلبی
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۴
مقاله ISI (قسمت اول)
دی ۸, ۱۳۹۴
نمایش همه

رشد روزافزون درخواست ثبت مقاله ISI

روز به روز تعداد درخواست کنندگان ثبت مقاله ISI بیشتر میشود. جالب اینکه علاوه بر محققین خواستار ثبت مقاله ISI، این روز ها اساتید هم تمایل دارند که دانشجویان، پایان نامه ها، مقاله، پروپوزال ها و تحقیقات خود را به صورت مقاله ISI  دربیاورند.

با توجه به نکته ذکر شده؛ محققین عزیز باید توجه داشته باشید که اگر هدف نهایی از تحقیق خود چاپ آن به صورت ISI می باشد؛ تلاش کنید موضوعاتی بکر انتخاب کنید، چرا که یکی از عوامل مهم تعیین کننده کیفیت مقاله شما و به همان میزان افزایش احتمال چاپ آن در ژورنال های دارای ISI، به روز بودن، منحصر به فرد و جدید بودن موضوع پژوهش شماست.

مورد دیگر در ارتباط با زمانبندی چاپ و اکسپت مقاله ISI می باشد. توجه داشته باشید اگر از ابتدا هدف شما استخراج یک مقاله ISI از پایان نامه یا پژوهش خود دارید، بهتر است از مدت زمان کافی از قبل برای پذیرش مقاله خود در ژورنال های دارای ISI اقدام نمایید.

حال اگر بخواهیم یکی دیگر از امتیازات داشتن مقاله ISI را نام ببریم می توان به مصاحبه دکترای بدون کنکور در دانشگاه های دولتی به عنوان نخبه اشاره کرد. همانطور که می دانید با داشتن پذیرش و چاپ مقاله ISI که در نشریات علمی-پژوهشی داخلی مصوب وزارت علوم که برای بسیاری از رشته ها موجود است می توانید از این امتیاز بهره مند شوید.

همینطور برای عضویت در هییت علمی بسیاری از دانشگاه ها، چاپ و پذیرش حداقل یک مقاله ISI اجباری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *