مجله isi و ریجکت مقاله
عوامل ریجکت مقاله در مجله ISI
دی ۲۰, ۱۳۹۴
مقاله ISI و ارزش نمایه ISI
بهمن ۸, ۱۳۹۴
نمایش همه

داوری و بررسی مقاله چقدر زمان می برد؟

این سوالی است که واقعاً همه و همه دوستان محقق که در خواست چاپ مقاله و سابمیت دارند بارها و بارها می پرسند زمان داوری مقاله ISI چقدر است؟  پاسخ این سوال منوط به مواردی متعددی است، از قبییل اینکه ژورنال و مجله ای که انتخاب کرده ایم دارای چه Impact Factor می باشد؟ ژورنال دارای نمایه ISI میباشد؟ و این ژورنال چه تعداد شمارندگان در سال دارد؟ موضوع و عنوان مقاله ISI شما مربوط به چه حیطه ای از تحقیقات است؟ پژوهش شما تا چه اندازه دارای ملاک های لازم برای چاپ مقاله است؟ و آیا ژورنالی که انتخاب کرده اید امکان دارد جزء ژورنال های ISI باشند که با دریافت هزینه بیشتر، داوری سریع را اتخاذ کنند؟ و بسیار موارد مهم دیگر…

روش هایی نیز به شما پیشنهاد می کنیم تا مدت زمان تقریبی را برای مراحل مقاله تان بسته به مجله مورد نظر بسنجید:

–         در این روش ISSN  ژورنال مورد نظر را در پنل موجود در وب سایت رسمی تامسون وارد می کنیم، سپس می توانید دو مورد: ۱٫ ACCEPT RIATO که همان مقدار دشواری و یا آسان بودن مجله است را مشاهده کنیم. ۲٫ در بخش Peer review time نیز به مدت زمان داوری و بررسی مقاله به طور تقریبی دست پیدا می کنید.

–         سایت Elsevier هم برای مجله های خود میانگین مدت زمان داوری مقاله ها را منتشر کرده: به این صورت که لینک موجود در پایین صفه اصلی ژورنال مورد نظر را روی پنل Journal insights سپسSpeed و در آخر review speed  به قسمتی بر می خورید که میانگین مدت زمان لازم جهت داوری در آن ژورنال بخصوص را نمایش می دهد.

–         در صفحه ازل و اصلی ژورنال هم نام و ایمیل ادیتور موجود می باشد، حتی می توانید برای پاسخ به سوالتان با ادیتور هم مکاتبه نمایید تا به شما مدت زمانی را بگوید، اما فراموش نکنید که ادیتور هم تقریبی بودن زمان ر و تضمینی نبودن آن را بیان خواهد کرد.

–         مورد کمک کننده دیگر اینکه می توانید در جست و جوی خود مقاله هایی که عنوان، محتوا و سایر موارد شبیه به مقاله شما دارند را دانلود کرده و مطالعه کنید که ان مقاله از ابتدای سابمیت شدن تا دریافت کامنت های داوران چقدر زمان برده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *