مقاله isi چیست؟
مقاله ISI چیست؟
آبان ۲۹, ۱۳۹۲
مجله isi و ریجکت مقاله
چگونه یک مقاله ISI یا Pubmed بنویسیم؟
آذر ۶, ۱۳۹۲
نمایش همه

اهمیت انتشار مقاله علمی چیست؟

اهمیت انتشار مقاله علمی چیست؟اهمیت انتشار مقاله علمی چیست؟ در ابتدا بهتر است توضیحاتی را در مورد ارزشمندی داشتن مقاله ISI یا پابمد خدمت شما دوستان عزیز ذکر کنم. تا زمانی که یافته های حاصل از یک پژوهش انتشار نیابد هنوز فرایند تحقیق تکمیل نشده است. داشتن مقاله پژوهشی علاوه بر اینکه سندی است از انجام کار تحقیقاتی شما، سبب انتشار یافته های مطالعه شما می شود. بسیاری از دانشجویان برای فارغ التحصیلی، پذیرش گرفتن از دانشگاه های خارجی، به دنبال نوشتن و انتشار مقاله ISI و پابمد هستند. همچنین اساتید و محققان نیز با داشتن چنین مقالاتی می توانند ارتقای شغلی پیدا کنند.

آیا می دانید داوران مجلات معتبر  ISI و Pubmed به دنبال انتشار چگونه مقالاتی هستند؟

اهمیت انتشار مقاله علمی چیست؟ ادیتورها و داوران به دنبال انتشار یافته هایی هستند که نتایجی جدید را به دنیای علم اضافه کند و برای خوانندگان مجله جذاب باشد. مقالاتی که موضوع تکراری دارند در همان نگاه اول توسط ادیتورها رد می شوند. بنابراین پیشنهاد می کنیم قبل از شروع تحقیق نسبت به انتخاب موضوعی جالب و جدید اطمینان حاصل کنید. این کار با جستجویی دقیق در پایگاه های علمی معتبر امکان پذیر است. (نظیر Science direct ، Pubmed و…)

برای بسیاری از مراکز تحقیقاتی دانشگاه ها حتی کالج ها وجود تحقیق و مقاله مستند که در یک ژورنال معتبر چاپ شده باشد از ارزش و اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. حتی برخی از صاحبان مشاغل و کارافرینان برای ارزش گزاری بر روی ایده و فعالیت خود به لحاظ علمی به دنبال تهیه و انتشار مقاله البته از نوع معتبر حائز اهمیت است. بعد از بررسی ادیتورها و داوران از طرف نشریه نامه های مبنی بر ایرادات وارده ارسال خواهد شد. که این نامه معمولا در صورت اینکه مقاله به طور کلی از طرف نشریه مورد قبول بوده است ارسال میشود. در نهایت بعد پاسخ شما به سوالات نامه اکسپت برایتان ارسال میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *